Odpověď arcibiskupa na vážná obvinění

Bratři a sestry,

ti z Vás, kteří stále pochybují o tom, že píšeme pravdu a snad si i o nás myslí, že jen pomlouváme jinak zcela čistého a moudrého arcibiskupa, který pouze a jen dílem náhody občas provede nějakou hloupost, mají nyní další příležitost přehodnotit svůj názor.

Sdílíme oficiální, vlastní rukou podepsanou odpověď pravoslavného ARCIBISKUPA Dandara na dopis, ve kterém zazněly vážná obvinění z rasismu.

Náš komentář je krátký –  že tento dopis musel napsat někdo jiný než samotný arcibiskup je každému znalému situace a prostředí v naší církvi jasné, protože arcibiskup Dandar není schopen napsat česky ani jednu jednoduchou větu, natož takové „veledílo“. Styl dopisu velmi připomíná neblaze známý blog „Krize v církvi“, který rádoby anonymně psal všem už dobře známý Ivan Karpov, tj. dnešní právní a „kanonický“ poradce arcibiskupa Dandara. Je naprosto tragické a skandální, jakým způsobem jeho jménem nyní tento budižkničemu komunikuje s duchovními a věřícími. To už i ten Ondřej Chrást dokáže zachovat jistou elementární slušnost a styl. A protože víme, že Ondřej Chrást také čte náš blog, rovnou se ho zeptáme – To ti, bratře Ondřeji, opravdu stálo za to? Ty tři roky trápení? Aby nakonec za církev komunikoval takový hlupák, který z pravoslavného arcibiskupa dělá naprostého burana? Co by na to asi tak řekl tvůj dědeček? Pochválil by tě nebo by o tebe přerazil tu svou hůl?

A nyní si celou odpověď můžete přečíst tady.

Bůh Vám žehnej!